Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

Pierwsza pomoc przedmedyczna — kurs w Lublinie

Czy wiesz, że w przypadku zagrożenia czyjegoś zdrowia i życia każdy jest zobowiązany do udzielenia pierwszej pomocy? Dlatego właśnie kursy z pierwszej pomocy organizowane są w szkołach, miejscach pracy oraz w placówkach edukacyjnych.

Pierwsza pomoc przedmedyczna może faktycznie uratować życie albo przynajmniej pomóc osobie, która źle się czuje, brała udział w wypadku, ma złamaną kończynę lub się poparzyła. Wiele zawodów wymaga także certyfikatu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Sprawdź, jak go zdobyć podczas kursu w Centrum Kształcenia EDU w Lublinie.

Pierwsza pomoc przedmedyczna — każdy powinien znać zasady

Każdy kurs pierwszej pomocy obejmuje naukę wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Jeśli resuscytacja przeprowadzona zostanie do 5 minut od momentu, kiedy chory stracił przytomność, aż trzykrotnie zwiększają się szanse na to, że przeżyje. Karetka pogotowia czy straż pożarna rzadko w tak krótkim czasie dociera do chorych i poszkodowanych w wypadkach. Pomóc natomiast mogą przechodnie, współpracownicy, zwykli ludzie, którzy nawet bez wykształcenia medycznego wiedzą, jak uratować życie.

Poza nauką prawidłowego wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej na kursie udzielania pierwszej pomocy można się nauczyć, jak zatamować krwotok, łagodzić oparzenia, jak postępować w przypadku wypadku samochodowego.

Jak wygląda szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej?

Kurs pierwszej pomocy dzieli się na teorię i praktykę.

  • Podczas zajęć teoretycznych kursanci poznają zasady bezpieczeństwa podczas udzielania pomocy, poznają podstawy prawne, według których udzielenie pierwszej pomocy jest obowiązkiem.

  • Później przychodzi czas na zajęcia praktyczne, podczas których kursanci uczą się używać defibrylatora, zapoznają się z różnicami, jakie występują w przypadku ratowania osoby dorosłej, a dziecka czy niemowlęcia.

  • Poruszane są takie tematy jak układanie osoby wymagającej pomocy w pozycji bocznej bezpiecznej, ratowanie osoby, która się zadławiła, tamowanie krwotoków.

Wszystkie ćwiczenia wykonywane są pod czujnym okiem instruktora, który czuwa nad poprawną techniką.

Co daje kurs pierwszej pomocy przedmedycznej?

Najważniejszym, co daje szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, jest oczywiście szansa na uratowanie komuś życia. Pozwala on nabyć umiejętności zachowania się w przypadku, gdy ktoś w pobliżu może stracić życie oraz oswoić lęk przed prawidłowym wykonaniem resuscytacji. Przeszkolenie pozwala na działanie automatyczne i dzięki temu szybkie oraz bezpieczne zarówno dla pacjenta, jak i osoby ratującej.

Gdzie zapisać się na szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w Lublinie?

Nawet jeśli nie zamierzasz zostać profesjonalnym ratownikiem medycznym, możesz zapisać się na kurs udzielania pierwszej pomocy w Centrum Kształcenia EDU w Lublinie. Kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora pozwoli Ci na szybkie opanowanie wiedzy i umiejętności. Nigdy nie wiesz, kiedy ta umiejętność Ci się przyda i może zaważyć na czyimś życiu.

Dla kogo kurs pierwszej pomocy przedmedycznej?

Dla strażaków, policjantów, strażników miejskich, strażników granicznych i wojskowych oraz oczywiście dla pracowników opieki medycznej kurs kwalifikowany pierwszej pomocy jest podstawowym i niezbędnym szkoleniem. Trzeba go także ukończyć w przypadku prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży albo kiedy jest się pracownikiem wyznaczonym przez pracodawcę do udzielania pierwszej pomocy w firmie. Coraz częściej certyfikat świadczący o umiejętności udzielania pierwszej pomocy jest wymagany także przez agencje opiekunek dla dzieci czy samych rodziców szukających fachowej pomocy w opiece nad dzieckiem. Kurs pierwszej pomocy przyda się także kierowcom zawodowym, którzy aktywnie pracują za kierownicą.

Osoby, które zdadzą końcowy egzamin, są gotowe, aby samodzielnie przeprowadzić akcję ratunkową.

Kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w Lublinie

Żeby zapisać się na kurs z udzielania pierwszej pomocy w Lublinie, skorzystaj z oferty Centrum Kształcenia EDU. Doskonale przygotowana kadra, z aktualną wiedzą dotyczącą badań medycznych i szerokimi umiejętnościami, przygotuje Cię do ratowania ludzi w różnych przypadkach. Poznasz zasady resuscytacji krążeniowo — oddechowej, ratowania w przypadku zadławienia, złamania, oparzenia i zabezpieczania bezpośrednio po wypadku. Nauczysz się zachowywać zimną krew w kryzysowej sytuacji i otrzymasz certyfikat, który pozwoli Ci starać się o pracę w zawodach, w których jest on wymagany

Kurs umiejętności zawodowych – Pierwsza pomoc przedmedyczna

Kurs skierowany jest do wszystkich, którzy chcą zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz nabyć wiedzę i umiejętności pozwalające skutecznie pomocy w nagłych przypadkach, w tym dla rodziców, opiekunów, pracowników systemu oświaty, placówek opiekuńczych i medycznych. Program kursu pozwala przygotować uczestnika do profesjonalnego i zdecydowanego udzielenia pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Cena – 150 zł

Czas trwania kursu – 9 godzin

Osoba, która ukończyła szkolenie otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu dla absolwenta (druk MEiN). Certyfikat jest w języku polskim i angielskim

Program kursu udzielania pierwszej pomocy w Lublinie

Realizacja podstawowych czynności resuscytacyjnych – 5h

  • rozpoznanie nagłego zatrzymania krążenia,
  • zaznajomienie z aktualnymi wytycznymi Polskiej Rady Resuscytacyjnej,
  • wykonywanie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych z użyciem AED u dorosłych, dzieci i niemowląt.

Pierwsza pomoc w stanach zagrożenia zdrowia i życia – 4h:

  • zawał mięśnia sercowego,
  • udar mózgu,
  • hipoglikemia,
  • utrata przytomności i omdlenia,
  • zadławienia,
  • wypadki drogowe.

Podczas kursu każdy uczestnik będzie miał możliwość przeprowadzenia symulowanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie, nauczy się korzystania z automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED) oraz poprawnej techniki udrażniania dróg oddechowych. W przystępnej formie przedstawimy teoretyczne zagadnienia dotyczące objawów/rozpoznania najważniejszych stanów zagrożenia życia i zdrowia oraz aktualne algorytmy postępowania.

Zajęcia będą podzielone na dwie części:

– teoretyczna (kursant poznaje aktualne wytyczne Polskiej Rady Resuscytacyjnej);

– praktyczna (kursant udziela pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia).

Na koniec podsumowanie sprawdzające nabytą wiedzę i umiejętności.