Technik sterylizacji medycznej

Technik sterylizacji medycznej

Chcesz zyskać niezwykle potrzebny zawód i mieć kontakt ze światem medycyny? W Lublinie możesz ukończyć szkołę policealną ze…

Asystentka stomatologiczna

Asystentka stomatologiczna

Szkoła policealna Centrum Kształcenia EDU w Lublinie proponuje bezpłatne szkolenia stacjonarne dla absolwentów liceów, którzy chcą zdobyć praktyczny…

Terapeuta zajęciowy

Terapeuta zajęciowy

Terapeuta zajęciowy to specjalista, którego zadaniem jest opieka terapeutyczna nad podopiecznym, czyli z osobą z niepełnosprawnością intelektualną bądź…

Higienistka stomatologiczna

Higienistka stomatologiczna

Higienistka stomatologiczna jest odpowiedzialna za promowanie higieny i edukację dotyczącą profilaktyki jamy ustnej. Samodzielnie przeprowadza badana jamy ustnej,…

Technik masażysta

Technik masażysta

Osoba po edukacji na kierunku Technik masażysta wykonuje profesjonalne masaże relaksacyjne, lecznicze, sportowe i klasyczne. Metodę masażu dostosowuje…

Opiekun medyczny

Opiekun medyczny

Zawód opiekuna medycznego został oficjalnie powołany przez ministra zdrowia w 2007 roku. Opiekun medyczny jest osobą, która w…

Nie każdy absolwent szkoły średniej: liceum albo technikum, musi decydować się na kontynuowanie edukacji na uczelni wyższej. Tak samo absolwent studiów może poszukiwać nowej ścieżki zawodowej. Szkoła policealna gwarantuje dorosłym z wykształceniem średnim i wyższym ciekawe kierunki kształcenia.

Centrum Kształcenia EDU w Lublinie to placówka oferująca szkolenia i kursy dla osób, które chcą pracować w branży medycznej, np. w przychodniach zdrowia, szpitalach, w sanatoriach, hospicjach lub gabinetach stomatologicznych.

Kształcenie dla dorosłych

Nie trzeba mieć świadectwa egzaminu dojrzałości, aby uczyć się na kursach szkoły policealnej o profilu medycznym. Proponujemy kierunki kształcenia bez wymaganej matury, wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej. Jednak w naszej szkole uczą się również osoby z wykształceniem wyższym, które chcą uzupełnić swoją wiedzę lub zmienić swoją ścieżkę zawodową.

Absolwent naszej placówki, po odbyciu zajęć teoretycznych i praktycznych, podchodzi do egzaminu państwowego przed komisją egzaminacyjną i po jego zdaniu otrzymuje świadectwo honorowane nie tylko w naszym kraju, ale także na terenie Unii Europejskiej. Jest ono wydawane w języku polskim i angielskim, co ułatwia przesyłanie dokumentów rekrutacyjnych do wybranych pracodawców.

Uczenie się w szkole policealnej na kierunkach medycznych to szybsze podjęcie pracy. Zapotrzebowanie na kadrę w prywatnych i państwowych placówkach medycznych jest tak duże, że absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem stałego zatrudnienia. Jeśli dobrze poczujesz się, wykonując prace związane z medycyną, możesz świadomie podjąć decyzję o kontynuowaniu kształcenia, np. na uczelni wyższej, jeśli masz świadectwo maturalne. Możesz również zapisać się na kolejny kierunek prowadzony w Centrum Kształcenia EDU i rozszerzyć swoje kwalifikacje.

Bezpłatne kierunki kształcenia

Uczenie się może być faktycznie darmowe, jeśli wybierzesz Centrum Kształcenia EDU. Bezpłatne kierunki kształcenia w Lublinie to:

 • Technik sterylizacji medycznej
 • Asystentka stomatologiczna
 • Terapeuta zajęciowy
 • Higienistka stomatologiczna
 • Technik masażysta
 • Opiekun medyczny

Zajęcia prowadzone są od piątku po południu do niedzieli przez wykwalifikowaną kadrę, jednak nie są za nie pobierane żadne opłaty. Darmowe są także pomoce naukowe dla słuchaczy. Ponadto układ zajęć umożliwia pracę zawodową czy wykonywanie domowych obowiązków.

Wybierając kierunek kształcenia w lubelskim Centrum Kształcenia EDU, masz pewność, że wiedzę przekazują tutaj sprawdzeni wykładowcy. To nie tylko teoretycy, ale także praktycy – osoby związane z branżą medyczną, doświadczone w codziennej pracy z pacjentami i lekarzami różnych specjalności, pracownicy przychodni medycznych, centrów dentystycznych czy szpitali.

Kompleksowe zajęcia obejmują teorię i praktykę, także BEZPŁATNE praktyki zawodowe w instytucjach medycznych. Słuchacze naszej policealnej szkoły czują się świetnie przygotowani do zawodu. Nie tylko potrafią opiekować się pacjentem, ale wiedzą też, jak funkcjonuje opieka zdrowotna.

Medyczne kierunki kształcenia w Lublinie

Stacjonarne kierunki kształcenia oferowane w Lublinie, to przede wszystkim możliwość zdobycia praktycznego zawodu. Masażyści, asystenci stomatologiczni, osoby odpowiedzialne za sterylizację narzędzi medycznych czy opiekunowie medyczni to wykwalifikowani pracownicy szpitali, klinik, przychodni, gabinetów, ale także sanatoriów, hospicjów, gabinetów SPA i medycyny estetycznej. Ponieważ zapotrzebowanie na takich pracowników jest spore, absolwenci medycznych kierunków nie mają problemu ze znalezieniem zajęcia w Polsce i za granicą.

Osoby opiekujące się pacjentami obłożnie chorymi, z niepełnosprawnością umysłową i fizyczną, pomagające lekarzom stomatologom w prowadzeniu gabinetu albo pracujące jako specjaliści profilaktyki zdrowotnej, przejmują część obowiązków do tej pory scedowanych na pielęgniarzy i pielęgniarki oraz samych lekarzy.

Kierunki kształcenia – najważniejsze informacje

Jeśli jako absolwent szkoły policealnej szukasz swojej zawodowej drogi, możesz uczestniczyć bezpłatnie w zajęciach pozwalających na zdobycie dyplomu technika. Kierunki kształcenia w Centrum Kształcenia EDU to:

 • Technik sterylizacji medycznej

Osoba z dyplomem technika jest odpowiedzialna ze sterylizację narzędzi używanych w gabinetach stomatologicznych, laboratoriach badawczych, przychodniach zdrowia i szpitalach. To zajęcie dla osób skrupulatnych, odpowiedzialnych i dbających o perfekcyjną czystość.

 • Asystentka stomatologiczna

Jest „prawą” ręką stomatologa, ortodonty, chirurga stomatologicznego. Dba o jakość usług w gabinecie, w tym o czystość, podaje niezbędne narzędzia i leki, wspomagając pracę specjalisty.

 • Terapeuta zajęciowy

Prowadzi różnorodne zajęcia aktywizujące osoby starsze, wykluczone, osoby z niepełnosprawnością, w tym dzieci i młodzież. Wspiera kondycję fizyczną i psychiczną swoich podopiecznych i pomaga im funkcjonować w społeczeństwie.

 • Higienistka stomatologiczna

Samodzielnie przeprowadza badana jamy ustnej, wykonuje zabiegi higieniczne, a także odpowiada za profilaktykę zdrowotną pacjentów stomatologicznych. Uczy dbania o higienę i zapobiegania chorobom zębów i przyzębia. Współpracuje z pacjentami w różnym wieku, od dzieci przedszkolnych, przez młodzież, po dorosłych.

 • Technik masażysta

Może wykonywać masaże relaksujące i terapeutyczne, pracować w gabinetach odnowy biologicznej, w ośrodkach sportowych, w sanatoriach, gabinetach rehabilitacyjnych i szpitalach. Jest osobą pomagającą pacjentom po wypadkach, zabiegach, po porażeniu, a także sportowcom, którzy chcą zwiększyć swoją wytrzymałość i poprawić kondycję. Ten zawód to olbrzymie możliwości zatrudnienia.

 • Opiekun medyczny

Opiekun medyczny jest pomocą dla pielęgniarzy i pielęgniarek. Zajmuje się pacjentami niesamodzielnymi. Pomaga im w codziennych czynnościach. Jest to zajęcie, które wymaga odporności psychicznej i siły fizycznej, ale zapotrzebowanie na nich w starzejącym się społeczeństwie ciągle wzrasta. Zapotrzebowanie na opiekunów medycznych umożliwia osobom z kierunkowym wykształceniem szybkie znalezienie pracy na korzystnych warunkach.

Centrum Kształcenia EDU w Lublinie – sprawdź warunki i sposoby rekrutacji

Jeśli chcesz uczyć się w trybie zaocznym lub stacjonarnym na kierunkach medycznych w Lublinie, złóż dokumenty niezbędne w procesie rekrutacji, takie jak świadectwo ukończenia szkoły średniej (matura nie jest wymagana). Zajęcia zaczynają się we wrześniu oraz w lutym. Możesz dopasować do swoich potrzeb termin rozpoczęcia szkoły.