Technik masażysta

Osoba po edukacji na kierunku Technik masażysta wykonuje profesjonalne masaże relaksacyjne, lecznicze, sportowe i klasyczne. Metodę masażu dostosowuje do stanu zdrowia pacjentów, dolegliwości, z jakimi się borykają oraz do oczekiwań osoby masowanej.

To zawód, na który już jest spore zapotrzebowanie, a wraz ze starzejącym się społeczeństwem pracy dla techników masażystów będzie przybywać. Dlatego, jeśli szukasz zajęcia przyszłościowego, zapisz się na kierunek technik masażysta w Centrum Kształcenia EDU w Lublinie.

Technik masażysta – informacje podstawowe


Opis kwalifikacji:

MED.10. Świadczenie usług w zakresie masażu

Czas trwania nauki:

2 lata (4 semestry)

Czy nauka jest bezpłatna?
TAK. W lubelskiej szkole policealnej Centrum Kształcenia EDU zajęcia na kierunku “technik masażysta” jest darmowy. Oznacza to, że nie musisz inwestować w edukację, poza zaangażowaniem w naukę i uczestniczenie w zajęciach.

 

 

 

 

 

 

Technik masażysta – tryb nauki

Edukacja w szkole policealnej na profilu Technik masażysta odbywa się w trybie stacjonarnym w piątki po południu, soboty i niedziele. W te dni prowadzone są zajęcia teoretyczne, praktyczne, praktyki zawodowe. Nawet osoby pracujące zawodowo mogą skorzystać z zajęć.

Dla kogo kształcenie na technika masażystę?

Na kierunek “technik masażysta” w Lublinie może zapisać się każdy absolwent szkoły średniej, także taki, który nie ma za sobą egzaminu maturalnego. Po dwuletniej edukacji może przystąpić do państwowego egzaminu, który odbywa się w Centrum Kształcenia EDU. Po egzaminie dostaje dokumenty, które zaświadczają o zdobyciu tytułu technika masażysty. Świadectwo jest sygnowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, a uprawnienia uznawane są przez firmy i instytucje medyczne polskie i na terenie całej Unii Europejskiej. Suplementy dyplomu dostępne są w języku polskim i angielskim.

Jak wygląda egzamin zawodowy po szkoleniu dla techników masażystów?

Aby uzyskać dyplom, należy zdać egzamin składający się z części pisemnej i praktycznej przed przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Czym zajmuje się Technik masażysta?

Technik masażysta to osoba wykonująca masaż leczniczy, sportowy, kosmetyczny i profilaktyczny, zgodnie z wymogami wiedzy medycznej. Świadczy usługi osobom chorym, wymagającym profesjonalnej rehabilitacji, pacjentom po urazach sportowych, ale także osobom zdrowym, korzystającym z masażu w celach relaksacyjnych i profilaktycznych. Jest integralnym członkiem zespołu terapeutycznego i bierze aktywny udział w procesie leczenia, prowadząc także działania popularyzujące zachowania prozdrowotne. Posługuje się różnorodnymi technikami, wśród których wymienić należy: masaż klasyczny, masaż w środowisku wodnym, manualny drenaż limfatyczny, masaż łącznotkankowy, okostnowy, segmentalny, punktową refleksoterapię stóp, masaż tensegracyjny, izometryczny, stawowy czy masaż Shantala.

Absolwent jest w pełni przygotowany do bezpiecznego wykonywania zawodu w różnego typu placówkach i prywatnych gabinetach. W czasie nauki zdobywa wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, psychologii pracy z ludźmi oraz teorii masażu. Umiejętności masażysty mają realny wpływ na powrót pacjentów do zdrowia. Masażysta wspomaga również przygotowania treningowe u zawodników sportowych. Profesjonalny technik masażysta jest specjalistą poszukiwanym na rynku pracy.

Kompetencje technika masażysty

Wszechstronna wiedza wyniesiona z zajęć jest niezwykle ważna, ale znaczenie mają także osobiste kompetencje absolwenta szkoły policealnej, który szuka pracy w zawodzie.

  • Dobry masażysta musi mieć szacunek do klienta i budować z nim pozytywne relacje.
  • Musi być punktualny, słowny i dobrze odczytywać sygnały pacjentów i klientów.
  • Warto pamiętać, że masaż jest nie tylko ugniataniem i rozciąganiem mięśni, ale musi też dodawać energii, kojarzyć się z przyjemnością i relaksem.
  • Technik masażysta musi być osobą wzbudzającą zaufanie, potrafiącą zjednywać sobie ludzi, ale także zadbaną, dbającą o siebie i swój wizerunek oraz oczywiście o higienę w gabinecie.
  • Pacjent musi czuć się w pełni komfortowo podczas zabiegu masażu.

Gdzie Technik masażysta może szukać pracy?

Absolwenci Centrum Kształcenia EDU w Lublinie, którzy zdali egzamin i otrzymali dyplom zawodowy Technika masażysty, mają wszelkie kompetencje do tego, by oferować swoje usługi w instytucjach medycznych i firmach prywatnych. Mogą także założyć własny gabinet masażu.

Zapotrzebowanie na techników masażystów jest duże w szpitalach i przychodniach państwowych oraz w prywatnych placówkach ochrony zdrowia. Masażysta z dyplomem technika znajdzie pracę w zespole rehabilitacyjnym, w gabinecie fizjoterapii, a także w klubie sportowym, w siłowni i klubie fitness, w sanatorium, uzdrowisku lub w hotelu z odnową biologiczną czy w ośrodku SPA. Zakładając jednoosobową działalność gospodarczą, może świadczyć usługi masażu we własnym gabinecie lub w domach klientów, np. dojeżdżając do nich z własnym stołem do masażu.

Nauka zawodu w Centrum Kształcenia EDU w Lublinie

Jeśli jeszcze się wahasz, czy zapisać się na zajęcia “technik masażysta” w Lublinie, zwróć uwagę na to, że nasza szkoła zapewnia kompleksowe sale dydaktyczne z wyposażeniem, które jest niezbędne do prowadzenia zajęć i rzetelnej nauki. Nad postępami uczniów czuwają doświadczeni wykładowcy, którzy wciąż są aktywni zawodowo i na bieżąco śledzą zmiany, jakie zachodzą w świecie medycyny. Uczniowie otrzymują także bezpłatnie wszelkie materiały i pomoce naukowe wspierające ich w edukacji. Uczą się także, jak pracować z pomocami, takimi jak wałki, kliny, materace, łóżka do masażu, piłki i inne akcesoria, które przydają się przy wykonywaniu masaży relaksujących, sportowych i rehabilitacyjnych.

Nie czekaj, zacznij naukę już teraz!